Contact onderhouden met de Iridium 9555 satelliettelefoon
Iridium 9555 satelliettelefoon
Wanneer jij iemand bent die arctische expedities maakt of wilt slapen in een ijshotel, dan wil je graag contact houden met de buitenwereld en met het basecamp.
In dat kader kun je goed beroep doen op de Iridium 9555 satelliettelefoon.
Deze telefoon is ideaal als de gewone telefoon geen dekking meer biedt of vanwege de omstandigheden dienst weigert.
Met de Iridium 9555 satelliettelefoon weet je dat je altijd dekking hebt, waar je je ook bevindt, tijdens een Noorderlicht reis of een overnachting in een ijshotel.
Met de Iridium 9555 heb je simpelweg overal dekking
Met de Iridium 9555 satelliettelefoon heb je overal dekking.
Het netwerk geldt als één van de beste netwerken ter wereld en geeft je steeds de beste dekking of jij je nu in Groenland, Noorwegen, Zweden, of de Noord- of Zuidpool bevindt.
De Iridium 9555 satelliettelefoon weigert nooit dienst.
Het is wel verstandig om deze telefoon altijd in een beschermhoes te plaatsen.
Maak er een touwtje aan vast waardoor je de telefoon net iets gemakkelijker vast kunt pakken.
Met dat touwtje kun je eventueel de telefoon ook ophangen in de tent.
Handig dus om een touwtje te bevestigen.
Handig om een touwtje aan de satelliettelefoon te bevestigen
Zo hang je de telefoon ‘s avonds op in de tent.
Neem ook altijd een smartphone mee, want daarmee kun je natuurlijk de mooiste foto’s maken.
Nadeel van de reguliere smartphone is echter dat ze bij temperaturen van min vijftien of min twintig dienst weigeren.
Het is wel zo dat een smartphone altijd goedkoper is dan het gebruik van een satelliettelefoon als de Iridium 9555.
Mits je gsm dekking hebt uiteraard…
In dat kader is het handig een oude Nokia op de kop te tikken.
Die trotseren ook zo goed als alle temperaturen en wanneer je dekking hebt, kun je altijd bellen met deze Nokia.
De Iridium 9555 satelliettelefoon is zeer licht en heerlijk compact
De Iridium 9555 satelliettelefoon is een lichte en compacte telefoon.
Bovendien is het een telefoon die gemakkelijk in gebruik is.
Tijdens een vakantie naar het Noorderlicht functioneert deze satelliettelefoon onder zo goed als alle omstandigheden.
Het netwerk werkt wereldwijd en de telefoon heeft alle spraak en data functies die je van een dergelijke telefoon mag verwachten.
De Iridium 9555 biedt tot vier uur gesprekstijd en is tot 30 uur standby.
De moderne uitvoeringen van deze satelliettelefoon heeft sterk verbeterde sms en e-mailfuncties bovendien en bovendien beschikt de telefoon over een geïntegreerde luidspreker.
Ook de mini-USB poort is sterk opgewaardeerd.
Voor jezelf en de meelevende achterblijvers
Het is wel zo prettig dat wanneer je op expeditie bent je toch contact met de achterblijvers kunt houden en/of contact kunt houden met het basiskamp.
Dat geldt zowel voor jezelf als voor de meelevende achterblijvers.
Er zijn overigens veel aanbieders van dergelijke telefoons.
Kies je voor Iridium, dan kies je in elk geval voor een aanbieder met wereldwijde dekking, in Noorwegen, op reis naar Zweden of tijdens een Noorderlicht tocht.
En dat is natuurlijk wel een van de belangrijkste aspecten wanneer je een keuze maakt voor een bepaalde aanbieder van satelliettelefoons.
Niet voor niets kiezen steeds meer mensen die op expeditie gaan juist voor dit merk.
Hieronder lees je de transcriptie van de video die is opgenomen door Henk-Jan Geel over de expeditie materialen.
‘In deze video ga ik wat vertellen over de communicatiemiddelen die ik meeneem op arctische expedities.
De expeditie die ik doe zijn vaak in gebieden waar er geen dekking is er van een mobiele telefoon en dus is het handig om op een andere manier ja toch communicatie te kunnen houden met het thuisfront of met het basecamp en daarvoor heb ik een satelliettelefoon bij me ik heb een satelliet telefoon bij me van het merk Iridium.
Die hebben op de plekken waar ik kom hebben die dekking.
Er zijn meerdere merken satelliettelefoon er zijn ook meerdere satelliet firma’s met verschillende dekkingen, maar deze, het Iridium netwerk, heeft in ieder geval dekking op Groenland, in Noorwegen, in Zweden, Noordpool, Zuidpool, gebieden waar ik heen ga.
Ik doe hem in een beschermhoes dan blijft de satelliet telefoon zelf zoveel mogelijk beschermd alleen die hoes die gaat er een beetje anders uit zien en er zit een touwtje aan waardoor ik de telefoon ja makkelijker vast kan pakken ook met een met een handschoen aan en ik kan de telefoon in de tent eventueel ophangen.
Dus dat is de satelliet telefoon.
Daarnaast heb ik ook een smartphone bij me om foto’s te maken en om een gebieden waar ik wel dekking heb te kunnen bellen, maar de telefoon een smartphone is hartstikke leuk alleen bij -10 of -15 dan stopt de batterij de mee en daarvoor heb ik ook nog een hele oude Nokia bij me.
Die batterij die blijft het prima doen als het koud is doet die batterij het nog goed en op het moment dat de batterij van mijn smartphone helemaal leeg is de kan ik mijn Nokia aanzetten en in gebieden waar ik wel gewoon dekking heb, zet ik de simkaart over en dan kan ik met de Nokia kan ik gewoon bellen mocht dat nodig dit is vaak een stuk voordeliger dan bellen met een satelliettelefoon.
Maar dit zijn de twee manieren die ik heb om in ieder geval telefonisch contact te houden met het thuisfront ‘
Lees meer blogs over kleding voor expedities.
Of bekijk de video’s over expeditiematerialen.
Maar wil je niets missen. Kijk dan even bij alle persoonlijke uitrusting.
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!