ARCTIC CONNECTION ^ Ouder-Kind Expeditie

Voorjaarsvakantie
21 – 27 februari 2027
Zweeds Lapland

  • Teamgrootte

    max 3 koppels

    Aantal deelnemers

  • Jukkasjärvi

    Zweeds Lapland

    Expeditie locatie

  • Noorderlicht

    Ski‘s & Husky’s

    Highlights van de tocht

  • 7 dagen

    € 2.353 All in

    Periode & prijs


✔️ Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek
✔️ Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken
✔️ Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling
✔️ All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten
✔️ Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen


Nog niet zeker?
Neem gratis een optie op deze tocht.

  • Poseren onder het Noorderlicht in Zweeds Lapland in Noord Zweden
  • Kamperen in Noord Zweden met het Noorderlicht in de winter
  • Backcountry skiën in Noord Zweden, Lapland
  • Husky tocht in Noord Zweden in de winter

Voorjaarsvakantie 21 - 27 februari 2027

ARCTIC CONNECTION ^ Ouder-Kind Expeditie

ZWEEDS LAPLAND

  • Teamgrootte

    max 3 koppels

    Aantal deelnemers

  • Jukkasjärvi

    Zweeds Lapland

    Expeditie locatie

  • Noorderlicht

    Ski‘s & Husky’s

    Highlights van de tocht

  • 7 dagen

    € 2.353 All in

    Periode & prijs

BLUE LABEL
‘Expedition Experience’
Toegankelijk winteravontuur

Blue Label Reizen

Ouder-Kind Expeditie
voor een blijvende verbinding

_
Ingrediënten:
Samenwerken, Rust, Verbinding, Noorderlicht, Husky’s

Samen er op uit.
Daar gaat het om in deze expeditie.
Samen met je zoon of dochter deze witte wereld ontdekken.
Met elkaar ervaren wat echt avontuur ook alweer is.
Ervaringen kweken voor het leven.

In de uitgestrekte witte wereld gaan we er op uit.
Eerst met husky’s door de Zweedse bossen.
Daarna met de ski’s de natuur in.
We slapen in de winterse natuur.
In een hut en in de tent.
Dit is avontuur van de bovenste plank.

Samen vormen jullie een buddy team.
Je zorgt voor elkaar en helpt als dat nodig is.
Even de slee een extra duwtje geven of gewicht overnemen.
Een expeditie ondernemen doe je samen.
Dat maakt het veilig, verantwoord maar bovenal leuk!


✔️ Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek
✔️ Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken
✔️ Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling
✔️ All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten
✔️ Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen


Nog niet zeker?
Neem gratis een optie op deze tocht.

7 Dagen met elkaar op avontuur in Zweeds Lapland.
Bouw een connectie voor het leven.

  • Speciale ouder-kind expeditie
  • Overnachten in tent en lodge
  • 5 dagen winterexpeditie
  • Huskysafari met overnachting
  • Jaag op het noorderlicht
  • Bezoek het IJshotel
  • Boven de poolcirkel
  • Ervaren gids met lokale kennis
  • Beperkt tot 3 koppels

Mee geweest met de ouder en kind reis. Met deze reis deel je een ervaring en maak je herinneringen voor het leven met je zoon of dochter.

Echt een aanrader om te doen! Alles is goed geregeld, en door de grote ervaring van de gids is het naast een prachtige ervaring ook erg leerzaam.

De dagen op ski’s en kamperen in de sneeuw zijn bijzonder en de dagen met de husky’s, waarbij je zelf voor je team zorgt, zijn een fantastische ervaring.

Bianca WarleLees alle reviews »»

Wat een ervaring om met op expeditie te gaan met Henk-Jan naar Lapland. Dit was een reis van m’n leven! Slapen in een tent met min 22 graden. Prachtig gebied!

En dan die sledehonden! Ze waren op dat moment echt van mij. Eten geven en verzorgen.

De wildernis hut… Fantastisch. En een verrassende lunch in de tipi. Zoveel mooie herinneringen!!

Lisette van SoestLees alle winter reviews »»

MET DEZE GIDSEN GA JE OP AVONTUUR

Het gidsenteam van Arctic Adventure

Het Arctic Adventure A-Team

Onze gidsen zijn er om jouw tocht optimaal te begeleiden. Ze zijn volledig onderdeel van de groep en geven ruimte. Ruimte voor eigen initiatief, eigen ontwikkeling en eigen meningen.
De gevolgde ehbo & gidsenopleidingen zorgen voor een goede basis tijdens avontuurlijke tochten.

Voor ons geldt: “Out of your comfort zone. Within the safety zone.

Lees meer over onze gidsen »»

Natuur
Avontuur
Conditie
Comfort
Moeilijkheidsgraad

Met deze Arctic Connection heb je geen tijd om te bedenken waar je aan begonnen bent. Je begint meteen met genieten!

Bij de aankomst op het vliegveld van Kiruna staat de gids van de husky’s ons al op te wachten. De eerste nacht slapen we op de kennel. Zo kunnen we even wennen aan de nieuwe omgeving.

Samen met de gids gaan we twee dagen de wildernis van Zweeds Lapland verkennen. We slapen in een wildernishut en genieten van de sauna. Na de husky’s wacht de volgende uitdaging. We gaan op ski’s door de eeuwige bossen en vlakten dwalen. Alles wat we nodig hebben zit in de slee achter ons.

‘s Avond wordt het spannend. We slapen in expeditie tenten, maken ons eigen eten klaar en slapen bij -20 in een slaapzak. Maar het spannendste is; zien we het Noorderlicht? Er is genoeg tijd om hierop te jagen.

Aan het eind van onze back country ski tocht komen we aan bij het IJshotel. Wereld beroemd om zijn artistiek vormgegeven kamer. Elk jaar anders, elk jaar een immens wonderlijke wereld.

Met een taxibus gaan we naar de laatste stop. Camp Ripan. Hier wacht een welverdiende douche en een diner in het beste restaurant van Lapland. Deze tocht geeft in een korte tijd zoveel indrukken. Dan is het maar goed dat je dit samen onderneemt. Zo kunnen jullie samen nog lang napraten over een gave belevenis.

Deze reis is geschikt voor iedereen met een goede basis conditie en doorzettingsvermogen.
De Ouder-Kind Expeditie is uiteraard voor ouders en hun kinderen. Meiden en jongens zijn welkom. Vaders en moeders. Aangezien je zeer zelfstandig gaat werken, is het leuk vanaf een jaar of 17.

 

  • VOLLEDIG VERZORGD

    Lokale transfers, materiaal, eten, verblijf, begeleiding

  • RELAXTE WINTEREXPEDITIE

    5 dagen winterexpeditie, actief & zelfvoorzienend

  • NOORDERLICHT JAGEN

    Grote kans om de Aurora Borealis te zien

  • BEZOEK HET IJSHOTEL

    Elk jaar weer uniek. Midden in Sápmi (Lapland)

  • 2-DAAGSE HUSKYSAFARI

    Je eigen slee met 4 huskies

  • KUNDIGE BEGELEIDING

    De zekerheid van meer dan 20 jaar ervaring

  • WARM SLAPEN BIJ -25C

    In de speciale expeditietent en je expeditieslaapzak

  • PRIJS € 2.353 ALL IN

    Regel alleen kleding & vervoer naar Zweden, wij regelen de rest


Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek
All in prijs
Geen extra boekingskosten
Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling


Nog niet zeker?
Neem gratis een optie op deze tocht.

Programma-indeling ‘Arctic Connection’ expeditie in Zweden.

Bouw een connectie voor het leven.


Dag 1

We ontmoeten elkaar in Kiruna, Zweden. Of op het vliegveld in Nederland als we samen vliegen. De vlucht regel je zelf. In Kiruna worden we opgehaald door de kennel eigenaar. De eerste nacht slapen we op de kennel. Zo kunnen we rustig ‘landen’ en wennen aan de nieuwe omgeving.

Dag 2

Na het ontbijt krijgen we uitleg over de husky’s, over de slee en kleding. We kleden ons om in warme kleding en stappen op de slee. Langzaam maar zeker trekt de karavaan zich weg diep in de Zweedse wouden. We genieten van een lunch in de natuur. Zittend om een haardvuur kunnen zowel wij als de honden even bijkomen.
Na de lunch gaan we verder en dieper de Zweedse wouden in. Na enkele uren komen we aan bij de wildernishut. We geven de husky’s eten en gaan zelf aan tafel. In de avond kunnen we gebruik maken van de sauna. De hutten zijn primitief, maar meer heb je hier niet nodig. We hebben elkaar en de verhalen komen vanzelf ter tafel. Het haardvuur stoken we op en als we geluk hebben zien we het Noorderlicht.

Dag 3

Al vroeg vertrekken we met de husky’s. We hebben onze eigen slee en spannen onze eigen honden in. We dwalen over meren, door bossen en misschien zien we zelfs een eland. De koningen van het woud zijn hier talrijk, maar weten zich goed te verstoppen. Dit is hun huis.
Net voor de middag komen we weer aan bij de kennel. Nadat we de honden gedag hebben gezegd, gaan we aan tafel voor de lunch.
We nemen afscheid van de trouwe viervoeters. Zelf binden we dan de expeditie langlaufski’s onder. Met een slee achter ons aan vertrekken we. Alles wat we nodig hebben nemen we mee. Eten, tenten, slaapzak. Minder dan je denkt. Langzaam glijden we door het landschap op weg naar… Tja, we hoeven niks. Heerlijk.
We zetten aan het eind van de dag de tent op, maken eten en wellicht een kampvuur. Voordat we onze slaapzak in kruipen kijken we nog even omhoog. Misschien zien we (weer) het Noorderlicht.

Dag 4 & 5

Ver van de bewoonde wereld gaan we verder de natuur in, de meren over en het landschap door. Een prachtige ervaring. Kou, genieten, eenzaamheid en als je geluk hebt niet eens dekking met je mobiel…
Dieper en dieper gaan we de Zweedse wouden in.
Door bossen en over heuvel. In expeditiestijl. Verplaatsen wisselt zich af met korte pauzes. Op deze manier leggen we ongeveer 10 kilometer per dag af. Overdag speuren we de boomgrens af op zoek naar elanden en rendieren. Ze zijn er. Maar laten ze zich zien?

’s avond zetten we de tent op. Dat kan bijna overal. Heerlijk in de natuur. Gewoon waar we op dat moment zijn. En dan maar jagen. Jagen naar het Noorderlicht.  De nachten in de tent zijn bijzonder. Stiekem weet je dat je dit gaat missen.

Dag 6

In de loop van de dag komen we aan bij het IJshotel in Jukkasjärvi. Hier brengen we een bezoek aan. We kunnen de kamers bekijken die stuk voor stuk door een kunstenaar zijn ingericht met sneeuw en ijs. Elk jaar weer anders. Aan het eind van een onvergetelijke dag worden we terug gebracht naar Kiruna. Hier checken we in bij ons hotel. Het einde van de tocht is in zicht. ’s Avonds eten we in een van de beste restaurants van Noord-Zweden.

Dag 7

Vandaag staan we vroeg op. Transport terug naar Nederland. De taxi wacht ons op bij het hotel en brengt ons naar het vliegveld van Kiruna. Aan het eind van de dag komen we moe, maar voldaan weer aan op Schiphol.


Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek

Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken

Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling

All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten

Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen


Vragen over je deelname?
Bespreek het met de gids.

Voorbereiding

We ontmoeten elkaar één keer voor de tocht. Live of digitaal. De datum prikken we in overleg. Dan maken we kennis met elkaar. Je krijgt uitleg over de materialen en we buigen ons over de kaart. Met thee en koffie wordt de tocht besproken en indien mogelijk zetten we de tent op.

Tijdens de tocht

Tochten bij Arctic Adventure zijn ‘Expedition Experiences’. Je ervaart wat een expeditie zou kunnen zijn. Soms pittig, soms makkelijk. Maar altijd samen.
We slapen in tenten. Dit doe je met iemand anders (of je partner) uit de groep. Bij zomerse tochten kun je er voor kiezen om je eigen tent mee te nemen. Dan kun je dus ook alleen slapen. Bij winterse tochten wordt er vanuit veiligheid altijd met minstens twee personen in een tent geslapen.
Verplaatsen, koken en navigeren doen we samen. Het mooie van kleine groepen is dat er altijd een echt en goed groepsgevoel ontstaat. Soms zijn er jaren later nog vriendschappen en reünies.

WhatsApp

We houden vooraf (en vaak ook achteraf) contact met elkaar in een WhatsApp groep.

Conditie

Deze ‘Expedition Experience’ is een Blue label expeditie en laagdrempelig van opzet. Toch is een goede basis conditie noodzakelijk. Afhankelijk van het weer kan het een pittige tocht worden.

Je hoeft geen marathon te lopen. Maar ga ervan uit dat je in normaal tempo 10 kilometer met een rugzak van 10 kilo moet kunnen lopen, 10 dagen achter elkaar.
10 kilometer onafgebroken hardlopen is ook goed. Heb je hier vragen over? Neem dan contact op met de gids.
Tijdens de tocht is er voornamelijk lichamelijke belasting op de knieën en de onderrug.

Sportmedisch onderzoek

Ben je ouder dan 55 en wil je deelnemer aan deze tocht? Dan raden wij je zeer aan om een sportmedisch onderzoek te laten uitvoeren. Lees hier meer over de mogelijkheden.

Veiligheid

Tijdens de tocht bevinden we ons in onbewoond gebied. Bij nood is onze positie door de reddingsdiensten altijd te bereiken met een sneeuwscooter.
De gids heeft communicatiemiddelen en zowel digitale (GPS) als analoge (Kompas) navigatie bij zich.
De gids heeft een opleiding in Wilderness Advanced First Aid en WGA I (Wilderness Guide Association)

Materiaal

Je krijgt de volledige winter expeditie uitrusting te leen. Ski’s, skischoenen, slaapzakken, slee. In overleg staat het je vrij om je eigen spullen mee te nemen. Mits dit aan onze eisen voldoet.
Ook de groepsmaterialen verzorgen we. Kookgerei, tenten, navigatie en communicatiemiddelen.

Paklijst

Na je aanmelding (of op aanvraag) krijg je een gedetailleerde paklijst toegestuurd.

Toerlanglaufen

Wil je meer (alles) lezen over toerlanglaufen? Want dat is wat we gaan doen tijdens deze expeditie. Lees dat dan op de site van toerlanglauftochten.nl.


Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek

Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken

Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling

All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten

Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen

Deelnemers aan reis 21 – 27 februari 2027

Ouder-Kind koppel 1: Beschikbaar
Ouder-Kind koppel 2: Beschikbaar
Ouder-Kind koppel 3: Beschikbaar

De reis gaat door bij 4 deelnemers en zit vol bij 6 deelnemers.
Voor deze reis zijn nu nog 6 plekken beschikbaar.

Wie gaan er mee met onze avonturen?

Deze reis is voor ouders en hun jong volwassen kinderen. De reis staat open voor kinderen vanaf 17 jaar.
Zowel voor dochters als voor zonen.

Deze leeftijd is gesteld vanuit veiligheidsoogpunt.
Maar ook om aansluiting te krijgen bij de rest van de groep.

De leeftijd van ouders die meegaan ligt meestal tussen 35 en 60 jaar.


Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek

Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken

Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling

All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten

Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen

Reis data

Beschikbaar (Voorjaarsvakantie regio Noord & Midden)

Start reis

21 februari 2027.
Ontmoeten met de gids in Kiruna centrum om 12:00 bij Malmfältens Folhögskola

Einde reis

27 februari 2027.
Vertrek vanuit Kiruna rond 08:30.
Wij regelen deze ochtend een shuttle naar het vliegveld van Kiruna.

Vluchten boek je zelf.
Je kunt ook met de trein of auto naar Zweden komen.

Totale reissom

€ 2.353

Dit is inclusief:

  • Alle transfers in Zweden
  • Vliegveld/treinstation transfer in Zweden
  • Professionele begeleiding door professionele poolgids
  • Professionele begeleiding door sleehondengids
  • 1 overnachting in een hotel in Kiruna
  • 1 overnachting op een huskyfarm
  • 1 overnachting in een wildernishut
  • 3 overnachtingen in een expeditietent
  • 1 overnight sleehondentocht met eigen slee en husky team
  • 4 dagen toerlanglauf expeditie
  • Toegang tot het Icehotel
  • Alle maaltijden vanaf avond eten eerste avond t/m ontbijt laatste ochtend
  • Groepsmateriaal (Tent, kooktoestel, brandstof, navigatie middelen, communicatiemiddelen, EHBO)
  • Wintermateriaal (-25 expeditie slaapzak, winterslaapmat, toerlanglaufski’s, skischoenen, skivellen, skistokken, slee, trekgordel)
  • Donsjas is eventueel te huur voor €50
  • Bijdrage aan het VZR garantiefonds
  • Boekingskosten

Deelnemers

Maximaal 6

Dit is exclusief:

  • Vluchten, treinreis naar de bestemming
  • Reisverzekering met wintersportdekking
  • Annuleringsverzekering
  • Drank & persoonlijke uitgaven
  • Persoonlijke uitrusting (zie tabje paklijst)

Let op.

Als er tijdens de tocht gemeenschappelijk besloten wordt extra’s te ondernemen (Excursies, overnachting, eten) dan worden deze kosten verrekend onder de deelnemers.

Dit regelen wij

  • Toerlanglaufski’s
  • Toerlanglaufschoenen
  • Gamaschen
  • Skivellen
  • Skistokken
  • Overall tijdens de huskytocht
  • Winterlaarzen tijdens de huskytocht
  • Slee en trekharnas
  • Bagagetas
  • Tenttas
  • Diner beker
  • Eten
  • -25 Expeditieslaapzak
  • 2 Slaapmatjes
  • Kooktoestel
  • Brandstof
  • Pannen
  • Expeditietent
  • Noodbivak
  • Kaarten
  • Kompas
  • GPS
  • Communicatiemiddelen
  • EHBO

Dit regel jij

Eten

  • 2 Thermoflessen
  • Lepel, mok

Slapen

  • Lakenzak
  • Zak/Hoofdlamp

Hygiëne

  • Persoonlijke medicatie
  • Toiletspullen

Kleding

  • Sokken
  • T-shirt
  • Dons Sloffen
  • Korte onderbroek
  • Lange onderbroek
  • Fleecebroek/legging
  • Windshellbroek
  • Lang thermo hemd
  • Fleece trui
  • Fleece jas
  • Jas winddicht
  • Dons jack
  • Paar handschoenen
  • Dikke wollen wanten
  • Buitenwanten
  • Muts
  • Buff / Bivakmuts
  • Gletsjerbril
  • Skibril

Gedetailleerde paklijst krijg je na je aanmelding, of op verzoek.

Huren / Kopen

Huren van een expeditie donsjas kan via Arctic Adventure voor €50

Als deelnemer aan onze reizen krijg je 10% korting in de winkels van Bever. Maak daar dus gebruik van als je nog spullen moet aanschaffen.

Check Marktplaats.nl voor goed tweedehands materiaal.

Neem contact op als je vragen hebt over het materiaal.


Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek

Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken

Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling

All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten

Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen

Gratis omruilen
Tot 30 dagen voor vertrek

Beperkte beschikbaarheid
Slechts 6 plekken

Betaal 4 weken voor vertrek
Nu maar € 400 aanbetaling

All in prijs
Geen boekings- en administratiekosten

Reserveren in 5 minuten
Eenvoudig nu online in te vullen

Dit contactformulier is gedeactiveerd omdat u weigerde de Google reCAPTCHA-service te accepteren die nodig is om alle berichten die door het formulier worden verzonden, te valideren.